Fürdőnk összeállított csoportosan érkező diákok és nyugdíjasok számára egy élménynapot, amiben természetesen a fürdőzés kapja a főszerepet. Intézményünk könnyen megközelíthető a város buszpályaudvarától, vasútállomásától.
A Fürdő által összeállított program minimum 25 főre vonatkozik és a következő lépésekből áll:
I. VÁROSNÉZÉS SZÉKESFEHÉRVÁRON
A megújult belváros nevezetességeinek megtekintése.
Idegenvezetés 13.500 Ft/óra
II. EBÉD A FÜRDŐ KÜLÖNTERMÉBEN
Menü:
Az ebédet a fürdőhöz közel eső Pátria étteremből (www.patriakavehaz.hu) hozzuk minden esetben. Csoportjaink számára nem főznek külön, de ha 1.5 héttel előbb jelezzük az igényt az ebédre, akkor befolyásolható az aznapi kínálat (pl. roston csirke rizzsel, sült csirkecomb rizibizivel, stb.)
Ára: 2.800 Ft + Áfa (5%)
III. FÜRDŐZÉS
Ára hétköznap: 4.400 Ft/fő
Ára hétvégén: 5.500 Ft/fő (Csoportot téli időszakban megbeszélés alapján tudunk csak fogadni.)
Az ár tartalmazza a korlátlan szauna, gőzkabin, sószoba használatot, valamint a szaunaprogramokon való részvételt.
—————————————————————————
Példa 25 fő esetén:
Idegenvezetés + ebéd + fürdőzés hétköznap: 7.740 Ft/fő
Idegenvezetés + ebéd + fürdőzés hétvégén: 8.840 Ft/fő
—————————————————————————
Látnivalók Székesfehérváron
Hiemer épületegyüttes
A Hiemer-ház Székesfehérvár belvárosának egyik kiemelkedő értékű, felújított, egyedileg védett műemléki épületegyüttese, mely három középkori eredetű épület páratlan összeolvadásából jött létre. Az épület műemléki értékét a jelentős mértékben megmaradt középkori épületmaradványai, a barokk freskók és a külső-belső falakat díszítő stukkók adják.
Hetedhét Játékmúzeum
A Hiemer-ház Oskola utcai szárnyában található két szinten a múzeum két gyűjteményből létrejött állandó kiállítása. A Moskovszky – gyűjtemény Moskovszky Éva és édesanyja, Auer Erzsébet Európában is elismert játékgyűjteményének jelentős részét mutatja be. A Réber – gyűjtemény részeként Réber László grafikus rajzai, híres meseillusztrációi tekinthetők meg.
www.hiemerhaz.hu/hetedhet-jatekmuzeum
Bory Vár
Bory Jenő építészmérnök és képzőművész 1923-ban saját kezűleg kezdte építeni lovagvárát feleségének – Komócsin Ilonának – ajánlva azt, és haláláig dolgozott az épületen. A ma múzeumként bejárható várkastély a sosem szűnő szerelem erejének, a házastársi hűségnek és kitartásnak emel csodálatos emléket.